Leroy Merlin Polska

Leroy Merlin jest międzynarodową firmą, która została założona we Francji w 1923 roku. Obecnie należy do ADEO, będącego pierwszym w Europie i trzecim na świecie dystrybutorem w branży budowlano-dekoracyjnej.

W Polsce firma Leroy Merlin rozpoczęła swoją działalność w 1994 roku, a dwa lata później otworzyła pierwszy sklep wielko powierzchniowy w Piasecznie pod Warszawą. Obecnie Leroy Merlin Polska to przeszło 9 tys. pracowników oraz ponad 50 sklepów o powierzchniach handlowych od 6 do 18 tys. m2 w dużych i średnich miastach.

Misją Leroy Merlin Polska jest ułatwienie klientom realizacji domów ich marzeń poprzez oferowanie szerokiej gamy produktów oraz profesjonalne doradztwo. Sieć opiera swoją kulturę korporacyjną na ludziach, którzy wspólnie decydują o rozwoju firmy i określają jakie produkty są proponowane klientom. Pracownicy uczestniczą także w podziale korzyści płynących z prowadzonej działalności.

Strategia HR

WSPÓLNE WARTOŚCI, PASJA, PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ, PROFESJONALIZM I WSPÓŁPRACA  GWARANTEM ROZWOJU LEROY MERLIN POLSKA


Dorota Wójcik-Czarzasty Leroy MerlinNaszą ambicją jest bycie liderem w odpowiadaniu na potrzeby naszego klienta – jest to  możliwe poprzez właściwy dobór, integrację  i rozwój zawodowy naszych pracowników.

Każdy pracownik naszej firmy jest wspierany w realizacji swojej misji zawodowej poprzez szkolenia i warsztaty, a także planowanie osobistego rozwoju zawodowego. Zapewniamy przestrzeganie prawa pracy oraz gwarantujemy bezpieczne warunki wykonywania codziennych obowiązków. Dbamy o dobrą komunikację wewnątrz organizacji i dzielimy się wiedzą, władzą i wynikami w ramach Filozofii Podziału. Jako firma GROUPE ADEO stoimy na straży wartości grupy: uczciwości, prostoty, bliskości, hojności, szacunku, spójności, ambicji. Tak zdefiniowana i realizowana strategia HR sprawia, że klienci Leroy Merlin Polska mogą zawsze liczyć na sprawną i profesjonalną obsługę w czystym i bezpiecznym sklepie, w którym odczuwa się atmosferę współpracy i życzliwości.


Dorota Wójcik-Czarzasty, Dyrektor Zasobów Ludzkich