DHL Parcel Polska Sp. z o.o.

Kim jesteśmy?

‘Tworzymy wyjątkowy i zaangażowany zespół profesjonalistów, a wyniki naszej pracy doceniają nasi Klienci (nagrody Marka Godna Zaufania 2016, 2017, Konsumencki Lider Jakości 2017), Pracownicy (badanie satysfakcji pracowników- frekwencja 95%, wskaźnik organizacyjnego zaangażowania 88% w 2017), Kandydaci (2-gie miejsce w rankingu Najbardziej Pożądani Pracodawcy 2017 firmy Antal) i zewnętrzni eksperci (HR Innovator 2017, HR Najwyższej Jakości 2017 PSZK). – podkreśla Tina Sobocińska, Dyrektor HR i Komunikacji DHL Parcel Polska.DHL Parcel Polska to lider polskiego rynku przesyłek krajowych i prekursor wdrażania innowacyjnych rozwiązań e-commerce, dedykowanych klientom w Polsce i w Europie. Jest częścią Grupy DPDHL, globalnej organizacji zatrudniającej ponad 500 tysięcy pracowników na całym świecie.Wykorzystujemy naszą wiedzę w dziedzinie krajowych oraz międzynarodowych przesyłek drogowych, docierając do 28 krajów Unii Europejskiej. Jako dział HR i Komunikacji wspieramy aktywnie naszą organizację swoimi kompetencjami i zaangażowaniem: w rolach HR Business Partnerów, Ekspertów w Centrach Rozwoju Kompetencji , Compensation & Benefits, Komunikacji & PR oraz Centrum Usług Wspólnych. Dla naszych klientów wewnętrznych wprowadzamy nowoczesne rozwiązania: Digital HR, rekrutacja w social media w programie Ludzie na Szczyt, Content Marketing czy analityki HR. Jesteśmy integralną częścią naszego biznesu!

Strategia HR

Podejmujemy wyzwania i rozwijamy się

Naszym Pracownikom wszystkich pokoleń zapewniamy stabilne i przyjazne miejsce pracy, dbając jednocześnie, by jak najlepiej wykorzystywali oni swoje umiejętności i nieustannie się rozwijali. Wspieramy ich w podnoszeniu kwalifikacji zawodowych oraz stawiamy na wykorzystywanie potencjału tkwiącego w zespołach wielopokoleniowych.Stwarzamy naszym Pracownikom możliwość planowania indywidualnej ścieżki kariery zawodowej i dajemy szansę na udział w rekrutacjach w strukturach firmy. Oferujemy programy dla talentów i HiPo, szkolenia merytoryczne i z umiejętności miękkich czy przywództwa. Nasi eksperci i menedżerowie, łącznie z Zarządem, prowadzą szkolenia jako facilitatorzy i trenerzy, m.in. program PeP Expert- wewnętrzny przewodnik po firmie, jej kulturze, wartościach i procesach.

Nasz atut- zaangażowanie

Od chwili powstania zachęcamy naszych Pracowników do podejmowania własnych inicjatyw, brania odpowiedzialności za wynik firmy, swojego zespołu i swój indywidualny. Doceniamy umiejętność pracy w zespole i chęć dzielenia się wiedzą, bo wiemy, że na sukces DHL Parcel składa się codzienna praca każdego z Pracowników. Osobom zainteresowanym wpływem na firmę oferujemy udział w projektach, think tankach i innych wewnętrznych inicjatywach.Wiemy jak ważna w pracy jest atmosfera, dlatego dbamy o dobre relacje w zespołach i zachęcamy do wspólnego spędzania czasu, m.in. podczas spotkań integracyjnych, w ramach konkursów zespołowych czy np. aktywności sportowych w ramach well being. W komunikacji wewnętrznej wykorzystujemy nowoczesne środki przekazu- filmy video, Yammer (wewnętrzy facebook), intranet, atrakcyjne newslettery. Co roku prowadzimy także anonimowe badanie opinii Pracowników, w których każdy może podzielić się swoją opinią i pomysłami.

Jesteśmy dumni z tego, gdzie i z kim pracujemyDSC 8735a

DHL Parcel to firma odpowiedzialna społecznie. Chętnie angażujemy się w liczne inicjatywy mające na celu pomoc innym. Dbamy także o środowisko naturalne, a w ramach globalnej strategii marki DP DHL – „GoGreen – Misja 2050: Zero Emisji!” W Polsce posadziliśmy razem ponad 250 drzew i będziemy takie akcje kontynuować.Wielu naszych Pracowników osobiście angażuje się w inicjatywy, działając na rzecz innych ludzi i aktywnie wspierając Fundację DHL „Dostrzegamy Innych Ludzi” czy Świąteczną Aukcję Charytatywną. Realizujemy programy z zakresu pomocy społecznej i charytatywnej na rzecz dzieci i młodzieży, opieki zdrowotnej i wolontariatu, bezpieczeństwa ruchu drogowego, a także z zakresu edukacji ekologicznej oraz ochrony środowiska.Chętnie podejmujemy się także realizacji autorskich programów proponowanych przez Pracowników DHL, przykładem jest Klub Liderek w Logistyce czy Klub Biegacza. Nasz zespół to nasz mocny atut!

Tina Sobocińska, HR & Communication Director